Noderīgi - pirmstarta informācija

image

JAUNUMS! SIAC AIR - BEZKONTAKTU ATZĪMĒŠANĀS ČIPI = MAZĀK RINDU

Šī gada jaunums ir bezvadu atzīmēšanās čipi. Ja pagājušās sacensībās čips bija jāievieto stacijā, tad šoreiz tas būs tikai jāpietuvina stacijai. Jau, apmēram, 50cm attālumā jūs savā čipā uz rokas sadzirdēsiet pīkstienu un gaismas signālu, kas nozīmēs, ka atzīmēšanās ir veiksmīga.

Tie kas iemanījušies, tie skrienot garām novicina roku gar staciju un tad pieliek roku ar čipu pie auss un pārliecinās ka dzird pīkstienus. Čips reaģē zibenīgi, tāpēc, arī ātri skrienot garām stacijai, tas reģistrēs rezultātu (izņemot ja būsiet pirmais pie stacijas - tad gan čips jāievieto stacijā). Sacensību centrā būs arī testa stacijas, kur to varēs pārbaudīt.

Gadījumā ja nedzirdat pīkstienu čipā, tad čips ir jāievieto stacijā un jāsagaida signāls no stacijas. Tas var notikt ļoti retos gadījumos, kā arī tad, ja esat pats pirmais pie stacijas. Stacija pēc uzlikšanas būs "iemigusi" un pirmajam viņa ir jāpamodina. Tai ir jābūt labai sajūtai, kad pieskrienot pie stacijas tu uzzini, ka esi pirmais un "pamodini" viņu visiem pārējiem dalībniekiem.

BEZKONTAKTU ATZĪMĒŠANĀS AKTIVIZĒŠANA

Sacensību centrā būs vairākas stacijas, kurās pirms starta ir jāaktivizē bezkontaktu režīms. Ja nebūsiet aktivizējuši, tad čips strādās kontakta režīmā un rezultāts tāpat fiksēsies. Mēs iesakām aktivizēt, lai sacensībās raitāk noritētu.

ROGAININGA SKRĒJIENS UN PASTAIGA

Rogaininga skrējiena apmeklējamie kontrolpunkti būs norādīti uz kartes. Tos var apmeklēt jebkādā, dalībniekam ērtā, secībā un beigās jāatzīmēšanas FINIŠA kontrolpunktu stacijās. Tikmēr bērni dosies pastaigā instruktora pavadībā un meklēs sacensību centram tuvos kontrolpunktus. Bērnu distance būs 1.5h līdz 2h gara.

INSTRUKCIJAS UN GALVENĀ INFORMĀCIJA (BŪS ARĪ UZ KARTES)

  • Sacensību mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktā laikā. Kontrolpunktiem ir dažāda punktu vērtība, kuru norāda tā numura pirmais cipars (21=2 punkti). 
  • Finiša rezultāts tiks ieskaitīts tikai pēc visu komandas biedru atzīmēšanās finiša kontrolpunktā, kas atrodas zem arkas. Finišā tiks pārbaudīts, vai aproce ir vesela un tikai tad dalībnieks drīkst noņemt SI karti.
  • Ja distancē nav atrodams vai nestrādā (nozagts/bojāts) kontrolpunkts, sūtiet SMS ar KOMANDAS numuru un konkrētā KONTROLPUNKTA numuru (piemēram - nr.403 kp.23) uz +371 20011284. Tikai tad tas tiks ieskaitīts (zvanot un sakot par zudušu/bojātu kontrolpunktu, tas netiks ieskaitīts). Pēc SMS nosūtīšanas varat turpināt distanci. Ja KP būs tomēr bijis vietā vai nebūs bojāts - tas komandai netiks ieskaitīts. 
  • Sacensības notiek pilsētā ar aktīvu satiksmi. Jūsu pašu drošības dēļ ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus un cieniet citus satiksmes dalībniekus! Palīdzības tālruņi +371 27784119, +371 20011284. Neatliekamas palīdzības gadījumos zvanīt uz 113. 
  • Ja tiek pārsniegts distancē pavadāmais laiks (2, 3, 4 vai 6 stundas), par katru minūti tiks atņemts 1 punkts no rezultāta. Kavējot 30 minūtes, rezultāts netiks ieskaitīts. Kontrolpunktos komandas biedriem jāatzīmējas minūtes ietvaros. 

 

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centra atrašanās: Olaines Mežaparka estrādē, Veselības ielā 7, Olainē. Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties Isostar enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī iespēja garšīgi paēst Franču pankūku teltī.

Spied te lai izmantotu navigāciju, lai tiktu uz sacensību centru - https://goo.gl/maps/F9aNLN2Smd42

 

LAIKS

AKTIVITĀTE

9:00

Sākas reģistrācija un karšu dalīšana (kartes izsniedz reģistrācijā)

10:40 Sākas ieiešana starta koridorā

11:00

Starts 2h, 4h, 6h rogainingam, Rogaininga pastaigai un Rogaininga skrējienam

11:10

Starts 3h MTB distancei

13:00

Kontrollaika beigas 2h distancei un 8km skrējienam

14:10

Kontrollaika beigas 3h MTB distancei

15:00

Kontrollaika beigas 4h distancei

17:00

Kontrollaika beigas 6h distancei

 

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA

Visiem komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par numuru saņemšanu. Komandas kapteinis nevar parakstīties citu dalībnieku vietā. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus vai velo planšetes, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

KOMANDAS, DALĪBNIEKA VAI NOSAUKUMA MAIŅA

Sacensību nedēļā, tajā skaitā sacensību dienā, par distances, komandas nosaukuma vai dalībnieka maiņu papildus jāmaksā 5 EUR. Visas izmaiņas var veikt sacensību dienā Reģistrācijas un Info teltī. Dalībnieka dzēšana no komandas vai komandas atteikšanās no starta ir bez papildus maksas.

KARŠU SAŅEMŠANA, DISTANCES PLĀNOŠANA UN STARTS

Sacensību kartes tiks izsniegtas reģistrācijā kopā ar komandas aploksnēm, tādējādi komandas, kam nepieciešams ilgāks laiks distances plānošanai, var ierasties sacensību centrā laicīgāk un atvēlēt plānošanai tik laika, cik nepieciešams. Atsevišķas plānošanas kartes nav paredzētas. Saņemot kartes, obligāti jāizlasa uz kartes rakstītās instrukcijas. Katram dalībniekam paredzēta viena karte. Pirms starta katram dalībniekam ar aproces palīdzību obligāti jāapliek ap roku SI karte un jāsaglabā neskarta līdz finišam. Pie ieejas starta koridorā tiesnesim obligāti jāuzrāda ar aproci pie rokas piestiprināta SI karte.

DISTANCES VEIKŠANA

Tā kā sacensību laikā ceļu satiksme pilsētā netiek slēgta, visiem dalībniekiem ir pienākums ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, būt īpaši piesardzīgiem, šķērsojot ielas. Atrodot kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem punktā jāatzīmējas – jāsagaida SI stacijas signāls. Komandas dalībniekiem kontrolpunktos jāatzīmējas 1 minūtes ietvaros, citādi kontrolpunkts netiks ieskaitīts. Komandai jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz izvēlētās distances kontrollaika beigām. Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Finišā tiesnešiem obligāti jānodod SI kartes un nomātais ekipējums.

DROŠĪBAI UN IEVĒRĪBAI

Esi uzmanīgs visur, kur ej! Obligāti ievēro Ceļu satiksmes noteikumus gājējiem! Neskrien pāri intensīvas satiksmes ceļiem tam neparedzētās vietās, izraisot autobraucēju negatīvu viedokli pret sportistiem un aktīvās atpūtas cienītājiem! Ievēro zīmes “Privātīpašums”, “Staigāt aizliegts!”! Respektē citus iedzīvotājus un privātīpašniekus, kuri ir saimnieki, bet Tu – ciemiņš!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties vieglu, sportisku apģērbu, ērtus apavus, kuros varat staigāt vai skriet gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris distances plānošanai, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. MTB distancē ieteicama veloplanšete. 

SACENSĪBU KARTE

Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kopējais kontrolpunktu skaits - 50, kopējā punktu vērtība - 200 punkti. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 centimetrs kartē ir vienāds ar 200 metriem dabā; kartes izmērs: 62 x 43 cm. Karte sagatavota balstoties uz apgāda “Jāņa Sēta” topogrāfiskajiem materiāliem. Kartē izmantoti topogrāfisko karšu apzīmējumi, dažviet attēlots reljefs.

KONTROLPUNKTU LEĢENDAS (BŪS ARĪ UZ KARTES)

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Elektrolīnija / Electric line 37 Mežs, R stūris / Forest, W corner 54 Pagalms, DA puse / Yard, SW part
21 Pussala purvā, R gals / Peninsula into marsh, W end 38 Sausgrāvis, D gals / Trench, S end 55 Klajums, ZA stūris / Open area, NE corner
22 Pussala ezerā, ZA gals / Peninsula into lake, NE end 39 Klajums, DA stūris / Open area, SE corner 56 Nojume, ZR stūris / Shed, NW corner
23 Dīķis, DR stūris / Pond, SW corner 40 Grāvju krustojums, ZA krasts / Ditch junction, NE bank 57 Ielas līkums uz R / Street bend to W
24 Koks šķērsielā / Tree in side street 41 Ezers, DR stūris / Lake, SW corner 58 Klajums, A stūris / Open area, E corner
25 Virsotne / Top 42 Klajums, Z stūris / Open area, N corner 59 Dīķis, DR stūris / Pond, SW corner
26 Izcils koks / Distinct tree 43 Grāvis-piedēklis, ZR krasts / Ditch-appendix, NW bank 60 Virsotne / Top
27 Virsotne / Top 44 Virsotne / Top 61 Skatu tornis / Watchtower
28 Sausgrāvis, Z gals / Trench, N end 45 Mežs, ZA stūris / Forest, NE corner 62 Koks klajuma vidū / Tree in the middle of open area
29 Z sakne / N root 46 Grāvis, A gals / Ditch, E end 63 Grāvis, DR gals / Ditch, SW end
30 Grāvis, DR gals / Ditch, SW end 47 Grāvis, Z gals / Ditch, N end 64 Grāvja ieteka ezerā, R krasts / Ditch entrance into lake, W bank
31 Grāvis, R gals / Ditch, W end 48 Ezers, DA stūris / Lake, SE corner 65 Ezers, ZR krasta augšdaļa / Lake, NW upper bank
32 Upe, D gals / River, S end 49 Virsotne / Top 66 D paugurs / S hillock
33 Drupas, R puse / Ruins, W side 50 Grāvis, DR gals / Ditch, SW end 67 Mežs, DA stūris / Forest, SE corner
34 R deguns, Z gals / W spur, N end 51 Grāvja ieteka ezerā, R krasts / Ditch entrance into lake, W bank 68 Izcils koks uz vaļņa / Distinct tree on earthwall
35 Grāvju krustojums, ZR krasts / Ditch junction, NW bank 52 Klajums, R stūris / Open area, W corner 69 Paugurs / Hillock
36 Ezers, DR krasta augšdaļa / Lake, SW upper bank 53 Grāvju krustojums, A krasts / Ditch junction, E bank Finišs zem arkas /
Finish under arch