Mēnesis līdz Olaines rogaininga otrajai sezonai 

image

Vairs tikai mēnesis palicis līdz otrajam Olaines rogainingam jeb apvidus orientēšanās komandu sacensībām, kas šogad norisināsies 12.maijā Olaines Mežaparka estrādē. Tāpat kā pagājušajā gadā skrējēji un orientieristi ir aicināti piedalīties 2 stundu, 4 stundu Olainfarm, 6 stundu Isostar orientēšanās distancēs vai 8km rogaininga skrējienā, kā arī riteņbraucēji varēs izaicināt sevi 3 stundu MTB velodistancē. Savukārt bērniem tiek piedāvāta rogaininga pastaiga kopā ar instruktoriem, un līdz pat sacensību nedēļai ikviens bērns šajā distancē var piereģistrēties bez maksas. 

Pagājušā gadā Olainē rogainings tika organizēts pirmo reizi, pulcējot vairāk par simts komandām. Šīs orientēšanās komandu sacensības, kas tiek dēvētas par rogainingu, raisīja azartiskas un gandarījuma sajūtas dalībniekos un nodrošināja pozitīvisma devu pašai pilsētai. Tādēļ iesāktajam būs turpinājums, un sporta sacensību mīlošajā un atbalstošajā Olainē rogainings notiks arī šogad. Vienīgi šoreiz tas nenorisināsies vasaras vidū jūlijā, bet gan krietni agrāk – maija otrajā sestdienā.

Pasākums notiks 2018.gada 12.maijā ar sacensību starta vietu ierastajā Olaines Mežaparka estrādē (Veselības ielā 7). Arī šoreiz Olaines rogainings aicinās uz dažādām distancēm – 8km rogaininga skrējienu vai 2h, 4h Olainfarm un 6h Isostar rogainingu klasiskajā divu līdz četru dalībnieku komandu formātā. Atšķirībā no tradicionālajiem Rīgas rogainingiem Olaines rogainingā ir padomāts arī par velobraukšanas cienītājiem, jo sacensību programmā ir iekļauts arī individuālais 3h MTB velorogainings. Lai arī distances un disciplīnas ir tās pašas, tomēr karte gan būs mainīta, un līdz ar to daļa no distances vedīs pa jaunām vietām. 

Pirmais starts paredzēts plkst. 11:00 visu skriešanas distanču dalībniekiem - 2, 4 un 6 stundu rogainingam, 8km rogaininga skrējienam un bērnu pastaigai. Desmit minūtes vēlāk jeb plkst. 11:10 tiks dots starts 3 stundu MTB individuālajam velorogainingam. Ikviens sacensību finišētājs saņems piemiņas medaļu.  

Orientēšanās apvidus būs daudzveidīgs, ietverot gan pašu pilsētu, gan dabas teritorijas ar dažāda seguma ceļiem, takām un dabīgiem šķēršļiem, piemēram, purviem, tādējādi izšķiroša nozīme apvidus īpatnību pamanīšanā un izmantošanā. Lai arī šoreiz sacensības notiek gandrīz trīs mēnešus agrāk, tomēr tiek cerēts uz pavasarīgi siltiem un sausiem laika apstākļiem, kas līdzinotos pērn vasarā piedzīvotajam. Par automašīnu novietošanu nevajadzēs uztraukties, jo tās dalībnieki varēs novietot speciāli sacensībām paredzētā autostāvvietā Jelgavas ielā, netālu no sacensību centra.

Sacensības piedāvā Olaines dome, atbalsta - Olainfarm un Isostar.