Par to kā radies Olaines pilsētas nosaukums un leģendas klīst ļoti dažādas. Viena stāsta, ka garāmbraucēji šeit saoduši no purva izplūstošos sērūdeņus, kas atgādināja vecu olu smaku. Citi stāsta, ka nosaukums cēlies no oļiem klātās Olainītes upes. Bet vietējiem vislabāk patīk leģenda par milzi, kas ar vienu kāju stāvējis Mītavā, ar otru -  Rīgā.

Pērn varējāt iejusties vācu, krievu, latviešu un padomju strēlnieku ādā, šturmējot ierakumos un karabāzēs paslēptos kontrolpunktus kartē, kas izskatījās kopā sašūta gobelēna no pirmskara līdz mūsdienām. Šogad pārcelsimies uz Olaines pilsētas Mežaparku, no kurienes dosimies Rietumu virzienā līdz pat Cenas tīrelim, kur ar aizvēsturiskām kartēm cauri netiksim. Tāpēc jau tagad tiek zīmēta jauna un smalka orientēšanās karte, kur būs iezīmēts teju katrs akacis un tajā mītošais velns.

SACENSĪBU PROGRAMMA UN NORISE

Svarīgi norādījumi par sacensībām.

 • Nākot uz reģistrāciju (lūdzam nākt tikai vienam pārstāvim no komandas) lūdzam iesniegt parakstītu apliecinājumu (vienu uz komandu). Iesakām pašiem izdrukāt un parakstīt apliecinājumu jau mājās, lai izvairītos no liekas saskares. Saite uz formu atrodama te. Ja nevarat izdrukāt apliecinājumu mājās, tad būs iespēja to aizpildīt uz vietas, bet tas būs daudz nedrošāk un ilgāk. Šis solis ir svarīgs, lai uz vietas nav jāizmanto kopīgās pildspalvas. Ja nav iespēja sagatavot veidlapu mājās, tās būs pieejamas sacensību centrā, bet to varēs aizpildīt tikai ar līdz paņemto pildspalvu.
 • Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, magnija deva, enerģijas batoniņš un medaļa. Tie, kas piedalījās Rīgas vasaras rogainingā, aploksnē atradīs arī tā pasākuma medaļas.
 • Līdzjutējiem arī šoreiz būs jāiztiek bez loterijas, lai neveidotos burzma, toties apbalvošana būs tāda pati kā iepriekš.
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. Šoreiz aproces varēsiet noņemt paši (to “atpogājot”), tomēr to varēs darīt tikai tiesnešu klātbūtnē.
 • Mantu glabātuve šoreiz būs atvērtā veidā – nelielā koridorā. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie koridora atrodas mūsu tiesnesis.

Uzmanību!! Izmaiņas starta laikos.

Laiks Aktivitāte
09:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
12:00 Starts 2h, 4h rogainingam, Rogaininga pastaigai un Rogaininga skrējienam
12:15 Starts 3h MTB distancei
14:00 Kontrollaika beigas 2h distancei
14:30 Apbalvošana 2h rogainingam un Rogaininga skrējienam
15:15 Kontrollaika beigas 3h MTB distancei
15:30 Apbalvošana 3h MTB distancei 
16:00 Kontrollaika beigas 4h rogaininga distancei
16:30 Apbalvošana 4h rogaininga distancei
17:00 Kontrollaika beigas 6h distancei un Rogaininga skrējienam
17:30 Apbalvošana 6h rogainingam

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies Olaines Mežaparka estrādē, Veselības ielā 7

Norādes uz sacensību centru: 

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

 

 

izvēlies kādu no 6 distancēm

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

3h MTB rogainings ir individuālas sacensības ar velosipēdu, kur dalībnieks pats izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

Ātrumposms - ikviena komanda savas garās distances laikā var ietvert arī 4-6 ātrumposma kontrolpunktu apmeklēšanu jebkādā secībā pēc iespējas īsākā laikā, lai iegūtu īpašo nomināciju "Purva vadātājs" (vīriešu, sieviešu un jaukto komandu kategorijās). Ātrumposms neattiecas uz individuālajiem dalībniekiem (Rogaininga skrējiens un MTB). Zemāk ātrumposma kartes paraugs.

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA    

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

rogaininga Bērnu pastaiga

Starta koridorā būs norāde "Bērnu pastaiga", kur meitenes sarkanās jaciņās gaidīs Bērnu pastaigas dalībniekus. Neaizmirstiet paņemt savus diplomus, kurus atradīsiet starta aploksnēs.

GPS sekošana

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšnas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas. 

 

Saite uz Olaines rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28maa
Saite uz Olaines rogaininga 2019 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1eco9kc

 

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF:

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprunf/id1468994114
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprunf)
 • Atver aplikāciju > Select Event > Latvia > Rīgas Vasaras Rogainings 2020 Kongresu nams (šobrīd to aizsargā PIN kods, bet starta brīdī kodu vairs neprasīs) > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRunF aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

Sacensību karte un teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā.

Tā kā Olainē mums piebiedrosies riteņbraucēji, tad atbilstoši MTB orientēšanās standartiem izmainīti ceļu un taku apzīmējumi. Platie auto/traktoru ceļi būs iezīmētas ar treknāku līniju, bet šaurās kāju/velo takas - ar tievāku līniju. Savukārt gan ceļu, gan taku izbraucamību apzīmēs 4 veidu (ne)raustītā līnija: ātri izbraucami asfaltēti vai gludi nograntēti ceļi vai veloceliņi būs atzīmēti ar nepārtrauktu līniju, bet lēnāk izbraucami (ar 75%, 50% un 25% un lēnāku ātrumu) būs atzīmēti ar mazliet, vidēji vai ļoti raustītu līniju (ļoti raustīta līnija nozīmē ļoti grūtu izbraucamību). Vispār nebraucami, aizauguši ceļi būs apzīmēti ar stigas apzīmējumu (lai noder vismaz kā orientieris). Jābrīdina, ka katrā ceļā var pēkšņi parādīties kāds smilšains posms, kas ne vienmēr būs iezīmēts kartē. Bet tur jūs izglābs jūsu veiklība braukt pa smiltīm vai citiem apgrūtinājumiem.

Šie apzīmējumi noderēs arī kājniekiem, lai gan daudz mazākā mērā. Kājniekiem jāuzmanās no nepārvaramiem grāvjiem, ūdenstilpnēm un purviem (kam apvilkta tumša maliņa). Lai gan ir nošķirts balts mežs no gaiši zaļa krūmāja, tomēr arī mežā purvu apkārtnē var būt ļoti biezs pamežs, savukārt smilšu kāpu apkārtnē - skrajš priežu sils.

Ņemiet vērā, ka slēgtās teritorijas apzīmētas ar olīvzaļu krāsu (nesajauciet ar gaiši zaļo krūmāju)! Tās var būt gan nožogotas, gan nenožogotas, kur jums bikses pārplēsīs nevis dzeloņdrāts, bet nikns sargsuns.

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 A koks grāvja R krastā / E tree on W bank of ditch 45 Izcirtuma D stūris / S corner of clearing
21 Maza nojume / Small shelter 46 Izteikts ieloks / Distinct fold
22 Ielas gals / End of street 47 Izteikts ieloks / Distinct fold
23 Takas gals pretī saliņai / Path end facing islet 48 Ieplaka / Depression
24 Bedre / Pit 49 Izcirtuma ZA stūris / NE corner of clearing
25 D mikropaugurs / S knoll 50 Atstatu koks / Separate tree
26 Bedre takas R malā / Pit W of path 51 Grāvja Z gals / N end of ditch
27 Maza būda takas Z malā / Small shed N of path 52 Grāvja ZA gals / NE end of ditch
28 Z drupu D stūris / S corner of N ruin 53 Seklu grāvju krustojums / Shallow ditch junction
29 Uzbēruma ZA stūris / NE corner of earth bank 54 Jaunaudzes ZA stūris / NE corner of copse
30 Krūms upītes līkumā / Shrub on river curve 55 Koks krasta D nogāzē / Tree on bank S slope
31 Vidējā iepaka / Middle depression 56 Krūmāja DA stūris / SE corner of scrub
32 D ieplaka / S depression 57 Drupas / Ruin
33 Grāvja līkums / Ditch bend 58 Liela priede krūmājā / Big pine-tree in scrub
34 Ieloks / Fold 59 Virsotnes DR gals / SW end of top
35 Virsotnes R nogāze / W slope of top 60 Grāvja Z gals / N end of ditch
36 Takas A gals / E end of path 61 Izcirtuma DA stūris / SE corner of clearing
37 Garās ēkas DR fasāde / SW face of long building 62 Ieplakas ZA gals / NE end of depression
38 Grāvja līkums / Ditch bend 63 Mazs klajumiņš mežā / Small open area in wood
39 Žoga DR stūris / SW corner of fence 64 Vecā meža DA stūris / SE corner of old forest
40 Grāvja ZA gals / NE end of ditch 65 Stigu ZR savienojums / NW juctions of rides
41 Grāvja līkuma R krastā / W bank of ditch bend 66 Grāvja A gals / E end of ditch
42 Grāvja DR gals / SW end of ditch 67 Ceļa ZA gals / NE end of track
43 Skraja meža izvirzījums / Sparse forest spit 68 Liels koks jaunaudzē / Large tree in copse
44 Akmens D pusē / S of boulder 69 Grāvja lēzēns pagrieziens / Gentle bend of ditch