drukāt

Noslēdzies vasarīgais Olaines rogainings

image

Sestdien, 12.maijā, Olaines Mežaparka estrādē otro gadu norisinājās Olaines rogainings, kas pulcēja vietējos rogainierus un arī pilsētas viesus no Latvijas un Igaunijas, kas ieradās izpētīt Olaines apkaimi – pilsētu, mežus, pļavas un purvu apvidus. Par sacensību garākās distances – 6 stundu rogaininga – un kopvērtējuma uzvarētājiem kļuva Rīgas un Jūrmalas duets no komandas “NAIDS”, kas savāca 179 no 200 iespējamiem punktiem.

Starts sacensībām tika dots Olaines Mežaparka estrādē, kad plkst. 11.00 distancē devās 2, 4 un 6 stundu rogaininga komandas, kā arī 8 kilometru taku skrējiens un rogaininga pastaiga bērniem. Desmit minūtes vēlāk startēja MTB braucēji, kas devās 3 stundu kontrollaika rogainingā. MTB rogainingā veiklākie pedāļu minēji vīriešu grupā bija Agris Bērziņš, iegūstot 5 soda punktus, izcīnīja uzvaru, savācot 140 punktus, Valdis Kokorišs ar 132 punktiem un Raitis Muižnieks ar 3 soda punktiem, savāca 130 punktus iegūstot trešo vietu vīru konkurencē. Sieviešu konkurencē uzvarēja Ilze Bērziņa ar 96 punktiem, Gunta Reinicāne ieguva tādu pašu punktu skaitu, bet ierodoties finišā 1 minūti un 16 sekundes vēlāk ierindojās 2. vietā, aiz sevis atstājot Zani Vitenbergu ar iegūtiem 93 punktiem.

Divu stundu rogainingā pārliecinošu uzvaru svinēja komanda “Dinamo-O” (komandā Māris Vaivods un Irina Kupina), otrie jaukto komandu vērtējumā bija “VaSiTiŠa”, bet trešie – “Lukas”. Sieviešu komandu konkurencē jau otro gadu labākās bija “2 fast 2 furious”(Džeina Riekstiņa, Erika Olberkyte), otrajā vietā bija komanda “VĒJA MEITAS’’ bet trešo vietu ieņēma komanda “IQ’’.  Starp ģimeņu komandām čaklākie punktu vācēji bija komanda “Saulkrasti Showel Racing Team’’, kur piedalījās Eduards Pāķis un Lelde Pāķe, aiz sevis atstājot “Bīberi” un “V3G4” ģimeņu komandas. Savukārt, 8 kilometru taku skrējienā ar nelieliem orientēšanās elementiem, ko veica individuāli dalībnieki, vīru konkurencē uzvaru svinēja Ivars Jankavs, kas finišēja pēc 36 minūtēm un 59 sekundēm, bet starp sievietēm pirmo vietu ieguva Kristīne Slikšāne ar finiša laiku 42 minūtēm un 13 sekundēm.

Četru stundu rogainingā vīriešu komandu konkurencē pārliecinošu uzvaru izcīnīja “Vichy” komanda ar Kasparu Adijānu un Valdi Čunku sastāvā. Uzvarētāji tika pie 125 punktiem, bet otrās vietas ieguvēji ir komanda “Purva Malēji” un trešās vietas ieguvēji ir komanda “Rogband”, kas ieguva 115 un 100 punktus. Jaukto komandu konkurencē uzvaras laurus plūca komanda “Uz Ziemeļdienvidiem :)” (Didzis Raits un Līga Rukšāne) ar 102 punktiem, otrajā vietā ierindojās komanda “Arvils atpakaļ” ar 100 punktiem, bet trešo vietu ieguva komanda “Kur tilti?” ar 94 punktu skaitu.

Garākajā distancē, kuras dalībnieki distancē pavadīja 6 stundas, vīriešu konkurencē pārliecinošu uzvaru guva Rīgas un Jūrmalas duets Mārtiņš Krūze un Edgars Jurjāns (komanda “NAIDS”), distancē iegūstot 179 punktus, aiz sevis atstājot komandu “Auces aeroklubs’’ ar 165 punktiem un komandu “Vaidava 2000’’ ar 125 punktiem. Pieaugušo jaukto grupu konkurencē pirmo vietu ieguva “Meža dīvainīši ‘’ (sastāvā Einārs Masteiko un Elīna Masteiko) ar 160 punktiem, otrā vieta tika izcīnīta komandai “Fraternitas Livonica’’ ar 149 punktiem, trešā vieta ar 140 punktiem ir komandai “ Ampēriņš’’. Veterānu grupā sievietēm uzvara tika komandai “Dzintarlapsas”, otrās bija Vita Žukovska un Jana Adata (komanda “Piedzīvojumu meklējot’’), savukārt trešo vietu ieguva pagājušā gada uzvarētājas komanda “Restarts’’. Vīriešu veterānu grupā pirmo vietu ieguva “BEZ STRESA” komanda, kur startēja Viesturs Šlosbergs un Renārs Skudra, otrās vietas ieguvēji ir “Vecās kedas / Divplākšni’’ un trešā vieta pienākās komandai “RS’’.

Sieviešu komandu konkurencē “Ejam lasīt puķītes” izcīnīja uzvaru pieaugušo grupā. Uz otrā goda pjedestāla pakāpiena vieta pienācās komandai “Neverending story”, bet uz trešā pakāpiena uzkāpa “Meža ogas” komanda. Sieviešu superveterānu grupā par uzvarētājām kļuva Silvija Penkule un Dace Strazda (komanda “Micītes’’), kas savāca 87 punktus, bet vīriešu konkurencē uzvaru nopelnīja komanda “ASIE PIPARI” ar 111 punktiem. Starp ģimeņu komandām “teampetersoni” šoreiz bija ātrākā un punktiem bagātākā komanda, bet “Krēmerbērni” tika pie 61 punkta un nopelnīja otro vietu.

Olaines rogainings norisinājās otro gadu un iepazīstināja dalībniekus ar daudzveidīgu apvidu – no pilsētas, platiem grants ceļiem un skrajiem mežiem līdz pat krietni aizaugušām pļavām, nātrainiem brikšņiem un dziļiem grāvjiem un ūdeņainiem purviem. Rogainings ir orientēšanās sacensības, kur komandas no 2 līdz 4 dalībniekiem izvēlētajā kontrollaikā apmeklē dabā izvietotus kontrolpunktus. Sacensības piedāvā Olaines novada dome un OLainfarm, atbalsta Isostar, Magnesia, MagVit, Vitamax, Gerimax, Futura, SLO un Gandrs poligrāfija.